Realizirane aktivnosti v tekočem šolskem letu
SEPTEMBER
- začetek pouka
- objava sklepa o izboru predmetov in določitvi tretjega predmeta, iz katerih se bo na posamezni osnovni šoli preverjalo znanje učencev 9. razreda z NPZ
- pedagoška konferenca
- zdravniški pregled, 8. a, b, c
- roditeljski sestanek Dobrovce in Miklavž, 1.–5. r.
- roditeljski sestanek Miklavž, 6.–9. r.
- Svet staršev (šola in vrtec)
- KD in TD, Vrhnika in Bistra, 9. a, b, c
- Evropski teden mobilnosti (16.–22. 9. 2023)
- ŠD: Kolesarjenje, 5. a, b, c
- ŠD: kolesarjenje (Skoke), 6. in 7. r.
- ŠD: kolesarjenje (Starše), 8. in 9. r.
- ŠD: Pohod, 4. r.
- ŠD: Igriva košarka, 1., 2. in 3. r.
- krvodajalska akcija
- izobraževanje: Pravna odgovornost in pravne posledice medvrstniškega nasilja
- KD: Pozdrav ptic miru, 1. in 2. r.
- KD in ND: Po poteh J. Jurčiča in Hiša kranjske čebele, 6. r.
- Tekmovanje za Zlato kuhalnico
- Svetovni dan jezikov (obeležitev)
- Svet zavoda
- šolsko tekmovanje iz Logike
- sprejem učencev 1. razredov v Šolsko skupnost
OKTOBER
- 3. – 8. 10. 2023, Teden otroka
- ND: Pot med zvezde, 1. in 2. r.
- KD: Muzej na prostem – Rogatec, 4. r.
- pedagoška konferenca
- izobraževanje – Unicef: Kako se počutiš?
- pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r.
- pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
- ŠD: Pohod, 3. r.
- ND: Življenjska okolja, 3. r.
- ŠD: Pohod – gozdna učna pot (Snežkin park Dobrovce), 1. in 2. r.
- ŠD: Pohod – gozdna učna pot, 2. r.
- KD: Kulturna dediščina Ljubljane, 8. r.
- ND: Hiša eksperimentov, 8. r.
- lutkovna predstava ZPM Buča debeluča, 1. VIO
- München, strokovna ekskurzija učencev – NIP nemščina
- zdravniški pregled, 4. a, b
- zdravniški pregled, 6. a, b, c
- ŠD: Pohod, 6. r.
- ŠD: Pohod (Pohorje – koča Luka), 8., 9. r.
- ND: Muzej Krapinskih neandertalcev, 7. r.
- KD: Muzej Kurent Ptuj, 7. r.
- izobraževanje za zaposlene v šoli (Smo zadovoljni s svojo držo? Je nega celostne pokončnosti naš vsakdan?)
- šolsko tekmovanje Proteus (biologija), 8., 9. r.
- TD: Mikroskopiranje, 6. a, b, c
- predstavitev srednjih šol in poklicev, v KD Hoče, 8., 9. r.
- TD: Spirit, 8. r.
- ID: Spirit, 8. r.
- regijsko tekmovanje iz Logike, 8., 9. r.
- državno tekmovanje iz Logike, 7. r.
- 1. turnir področnega prvenstva, košarka (starejši košarkarji)
- ekskurzija – Zagreb, nadarjeni 7.–9. r.
- KD: SNG operna predstava Knjiga o džungli, 1. VIO, 4. in 5. r.
- komemoracija ob 11.00 v Dobrovcah, ob 12.15 v Miklavžu
- praznik dan reformacije
NOVEMBER
- ND: Mikrobiologija in biotehnologija, 9. a, b, c
- košarka – področno prvenstvo za st. deklice, 6.–9. r.
- zdravniški pregled, 4. b, c
- državno tekmovanje iz znanja logike, 8. in 9. r.
- pedagoška konferenca
- obisk kariernega sejma na UŠC Leona Štuklja, 9. r.
- ND: Zdravo življenje, Tradicionalni slovenski zajtrk, 1.–9. r.
- šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje, 8. in 9. r.
- šolsko tekmovanje iz angleščine, 8. in 9. r.
- KD: LGM Čriček in mravlja, 1. VIO
- Rastem s knjigo, 7. a, b, c, d
- sodelovanje v oddaji ”1, 2 oder 3”, München, 5. r. (trije učenci)
- vaja evakuacije in izobraževanje PV in VD
- nastop mladinskega pevskega zbora v Ljubljani, 5.–9. r.
- 1. starševski večer
- šolsko tekmovanje s področja geografije, 6.–9. r.
- šolsko tekmovanje iz nemškega jezika, 8. in 9. r.
- TD: Delavnice za Miklavževanje, 1.–9. r.
- 30. 11. 2022 – zadnji rok za posredovanje podatkov o učencih 6. in 9. razreda, ki bodo opravljali NPZ
DECEMBER
- Čarobna vas, prireditev z naslovom Bodimo srčni in bomo srečni
- šolsko tekmovanje v znanju zgodovine, 8. in 9. r.
- pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r.
- pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
- roditeljski sestanek (šola v naravi), 5. r.
- ogled improvizirane gledališke predstave v KD Miklavž, nadarjeni 6.–9. r.
- finalni turnir najboljših štirih ekip Področnega prvenstva mesta Maribora in okolice, starejši košarkarji
- predstavitev kandidatov za novoimenovanega ravnatelja (učiteljski in vzgojiteljski zbor ter člani Sveta staršev in Sveta zavoda)
- glasovanje učiteljskega in vzgojiteljskega zbora o izbiri kandidata za novoimenovanega ravnatelja
- inventura
- pedagoška konferenca
- Svet zavoda
- Svet staršev
- KD: Kulturna dediščina praznovanj, 5. r.
- ND: Eksperimentalni dan, 9. r.
- Ugly sweater day – dan grdih božičnih puloverjev, vsi na šoli
- obisk dedka Mraza na podružnici in matični šoli, 1. VIO
- proslava pred dnevom samostojnosti in enotnosti
JANUAR
- pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–4. r.
- pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
- pogovorne ure, 5. a, b, c
- Šola v naravi – CŠOD Tisa, 5. r.
- ID: LGM Maribor, Šivilja in škarjice, 1. VIO
- Svet zavoda
- šolsko tekmovanje iz znanja kemije
- šolsko tekmovanje Zeleno pero
- roditeljski sestanek ŠVN, 7. r.
- regijsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje
- otvoritev razstave Kamnite solze – spominjanje in učenje o holokavstu in genocidu nad Romi
- Teden pisanja z roko 2024
- 1. redovalna konferenca
- ŠD: zimski športni dan
- 1/4 finalni turnir državnega prvenstva v košarki za starejše dečke
- zaključek 1. ocenjevalnega obdobja (31. 1. 2024)
FEBRUAR
- roditeljski sestanek ob zaključku 1. ocenjevalnega obdobja Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r.
- roditeljski sestanek ob zaključku 1. ocenjevalnega obdobja Miklavž, 6., 8., 9. r.
- roditeljski sestanek ob zaključku 1. ocenjevalnega obdobja Miklavž, 7. r.
- šola v naravi – Hotel Videc, 7. r.
- ŠD: Pohod, 7. r., ki niso šli v ŠVN
- ND: Prva pomoč, 7. r., ki niso šli v ŠVN
- ŠD: Zimske aktivnosti, 7. r., ki niso šli v ŠVN
- ŠD: Zimski športi, 7. r., ki niso šli v ŠVN
- vpis prvošolcev 2024/25
- proslava pred slovenskim kulturnim praznikom (matična šola)
- proslava pred slovenskim kulturnim praznikom (podružnica Dobrovce)
- KD: Knjiga moja prijateljica, 4. r.
- državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika, 7. r.
- ID: Pust, 1., 2., 3. in 5. r.
- TD: Pust, 6.–9. r.
- TD: Šege in običaji, 4. r.
- pedagoška konferenca
- informativni dan za vpis v srednje šole
- Svet staršev
- ŠD: Zimske radosti, 2. b, c
- ŠD: drsanje, pohod, 5. r.
- Svet zavoda
MAREC
- plavalna šola v naravi – CŠOD Murska Sobota, 3. a, b, c
- ŠD: preizkus znanja plavanja (bazen Ruše), 6. r.
- TD: Pomladne ustvarjalnice, 1. r.
- šolsko tekmovanje iz znanja Vesele šole, 4.–9. r.
- ND: Eksperimentalna učilnica, 5. r.
- ND: Prva pomoč in spolnost, 8. r.
- ND: Vodni detektiv, 4. r.
- Noč branja, gostovanje na OŠ D. Flisa Hoče, 6. in 7. r.
- plavalna šola v naravi – CŠOD Murska Sobota, 3. d
- 2. starševski večer
- državno tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje, 8. in 9. r.
- TD: Pomladne ustvarjalnice, 3. r.
- sejem Altermed
- KD: SNG Maribor, Sosedov sin, 7. 8. in 9. r.
- državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika, 6. r.
- Matematični kenguru, šolsko tekmovanje, 1.–9. r.
- Planica 2024 – ogled tekme (nagrada za uspešne športnike šole, 7.–9. r.)
- državno tekmovanje v znanju angleškega jezika, 7. r.
- regijsko tekmovanje iz znanja kemije
- pedagoška konferenca
- TD: Elektrika, 4. r.
- 1. turnir Področnega prvenstva za mlajše košarkarje
- Polfinalni turnir Državnega prvenstva, starejši košarkarji
- Finalni turnir Divizije vzhod Državnega prvenstva, starejši košarkarji
APRIL
- pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r.
- pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
- državno tekmovanje Zeleno pero
- državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika, 8. in 9. r.
- matematično tekmovanje, regijsko, 6.–9. r.
- KD: SNG, ogled gledališke predstave Rdeča Kapuca, 6. r.
- Kako se počutiš?, izobraževanje za učitelje 2. del
- KD: Kulturna dediščina Prekmurja (Goričko, Vulkanija), 5. r.
- TD: lončarska delavnica z obiskom polnilnice Radenci, 5. r.
- državno tekmovanje v znanju Vesela šola
- ŠD: Športnovzgojni karton, 4. b, c in d
- zgodovinski kviz o Rudolfu Maistru (6 učencev 8. in 9. r.)
- predstavitev obveznih izbirnih predmetov, 6., 7. in 8. r.
- pedagoška konferenca
- intenzivne pevske vaje MPZ v hotelu Tisa
- Turizmu pomaga lastna glava, predstavitev naloge v Mercator centru Maribor, 8. r. (6 učencev)
- ŠD: pohod, 2. r.
- ŠD: Pohod po domačem kraju, 1. r.
- matematično tekmovanje, državno, 1.–9. r.
- Dan Zemlje, TD: Ekodan, 1.–9. r.
- nagradna ekskurzija – Avstrijska Koroška (7.–9. r.)
- radijska proslava ob dnevu upora proti okupatorju
MAJ
- pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r.
- pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
- NPZ iz slovenščine, 6. in 9. r.
- NPZ iz matematike, 6. in 9. r.
- NPZ iz angleščine, 6. r.
- NPZ iz zgodovine, 9. r.
- Sprejem drugošolcev med mlade člane RKS
- Evropejček – tekmovanje v znanju o EU, tri učenke 8. r.
- tekmovanje nogomet, mlajši dečki, 6., 7. r.
- šolsko tekmovanje Logična pošast
- ID: Z glavo na zabavo, 9. r.
- Območno tekmovanje v mali odbojki, učenke 6., 7. r.
- Revija OPZ in MPZ v Unionski dvorani v Mariboru
- razstava o Rudolfu Maistru
- predavanje o Rudolfu Maistru
- ŠD: Štafetne igre, 3. r.
- Območno tekmovanje v mali odbojki, učenci 6. in 7. r.
- ND: Botanični vrt Pivola, 6. r.
- ŠD: Pustolovski park Betnava, 8. r.
- ŠD: Orientacijski pohod, 4. r.
- krvodajalska akcija
- Svet staršev
- KD: Zaključek bralne značke – LGM, Zvezdica Zaspanka, 1. VIO
- Avstrijska Koroška, strokovna ekskurzija učencev, ki obiskujejo NIP in IP nemščina, 4.–9. r.
- državno tekmovanje Logična pošast
- ND: Zaključna ekskurzija Sikalu ZOO, 1. r.
- KD: Otroški muzej, Hermanov brlog, Celje, 3. r.
- ID: Postojnska jama in predjamski grad 6. r.,
- ID: Tehnopark in Tropska hiša, Celje 7. r.,
- KD: Po poteh Franceta Prešerna, 8. r.,
- ŠD: Rafting Menina, 9. r.
- sestanek učiteljskega zbora
JUNIJ
- RIC posreduje šolam ovrednotene preizkuse z dosežki učencev pri NPZ v 9. r.
- seznanitev učencev z dosežki v 9. r.
- uveljavljanje pravice do vpogleda v učenčeve ovrednotene preizkuse NPZ v 9. r.
- posredovanje podatkov o poizvedbah v 9. r. na RIC
- strokovna ekskurzija učencev – tečaj nemškega jezika (1.–3. r.), Čokoladnica Zotter, grad Riegersburg
- evalvacijski roditeljski sestanki, 1.–8. r.
- ŠD: Plesni športni dan (priprave za valeto), 9. r.
- RIC posreduje šolam ovrednotene preizkuse z dosežki učencev pri NPZ v 6. r.
- seznanitev učencev z dosežki NPZ v 6. r.
- uveljavljanje pravice do vpogleda v učenčeve ovrednotene preizkuse NPZ v 6. r.
- posredovanje podatkov o poizvedbah v 6. r. na RIC
- ŠD: Športne igre, 7. r.
- ND: Jama Pekel, 7. r.
- ID: Kraljestvo živali – ZOO LJ, 4. r.
- ND: Življenje nekoč (Ptuj), 2. r.
- Torta za športnike
- ŠD: Športne igre, 2. b in c
- Erasmus+ mobilnost učencev v Grčijo
- 2. redovalna konferenca 9. r.
- Ogled tezenskih rovov za nadarjene učence od 6. do 9. r.
- ND: Varno v prometu, 4. r.
- Svet zavoda
- ŠD: Štafetne tekmovalne igre, 5. b, c
- zaključek 2. ocenjevalnega obdobja za učence 9. r.
- razdelitev spričeval in obvestil o dosežkih za učence 9. r.
- KD: Valeta, 9. r.
- ŠD: Športne igre, pohod, 1.–5. r. (podružnica)
- ŠD: Športne igre, 8. r.
- 2. redovalna konferenca, 1.–8. r.
- ŠD: Športne igre, 4. b, c, d
- ŠD: Športne tekmovalne igre, 5. a
- Nagradno kopanje MPZ –Terme Banovci
- ŠD: Športne igre, 1. r.
- RIC posreduje šolam spremembe dosežkov (po poizvedbah) učencev v 9. r.
- RIC posreduje šolam spremembe dosežkov (po poizvedbah) učencev v 6. r.
- KD: Kulturna dediščina Maribora, 6. r.
- ŠD: Športne igre in orientacija, 6. r.
- zaključek 2. ocenjevalnega obdobja za učence 1.–8. r.
- razdelitev spričeval in obvestil o dosežkih za učence 1.–8. r.
- pouk in proslava pred dnevom državnosti