Poslanica ministra za izobraževanje, znanost in mladino ob koncu šolskega leta
Spoštovane učenke in učenci, dijakinje in dijaki, vzgojiteljice in vzgojitelji, učiteljice in učitelji, ravnateljice in ravnatelji, starši ter vsi, ki prispevate v slovenski šolski prostor, ob koncu letošnjega šolskega leta se vam kot minister za izobraževanje, znanost in mladino lahko prvič iskreno zahvalim za vaše delo in predanost šoli.
Vsako šolsko leto, in tudi letošnje ni bilo izjema, zaznamujejo usvajanje novega znanja, raziskovanje in številni drugi izzivi, ki nam nazadnje prinesejo dragocena nova spoznanja in dosežke, na katere smo lahko ponosni. To velja predvsem za vas, učence in dijake, a drži tudi za vse zaposlene v vzgojno-izobraževalnem sistemu ter seveda za starše, ki svoje otroke in mladostnike podpirate na poti šolanja.
Spoštovane učiteljice in učitelji. V iztekajočem se šolskem letu ste se vsi deležniki sistema prilagajali novim okoliščinam in skupaj iskali rešitve, ki izboljšujejo kakovost učnega procesa, in prav vaša vztrajnost ter predanost sta nujna temelja za nadaljnji razvoj.
Kot minister si želim, da šola ostane prostor, kjer lahko vsak otrok, učenec in dijak raste, razvija svoje talente in se ob tem uči odgovornosti, spoštovanja ter kritičnega mišljenja. Verjamem v šolo, ki v ospredje postavlja znanje in medsebojno spoštovanje, saj le na ta način lahko vzgajamo samostojne, odgovorne, kritične in ponosne prebivalce Republike Slovenije.
Drage učenke, učenci, dijakinje in dijaki. Pred vami je brezskrbno poletje, ki je tako priložnost za počitek kot tudi za odkrivanje novih obzorij in osebnostno rast, ki bo obogatila vaše življenje na drugačen način, a zato nič manj pomemben, kot je šola. Naj vam prinese obilo veselja in razposajenosti, kar vas bo okrepilo in opogumilo za vse izzive in priložnosti v prihodnjem šolskem letu. Za konec naj izrazim še željo, da šolski sistem ostane navdihujoča in povezana skupnost, ki gradi na zaupanju in spoštovanju ter vsakemu posamezniku omogoča doseganje svojega polnega potenciala.
Mirno, varno in sproščeno poletje vam želim. Srečno.
S spoštovanjem,
dr. Borut Rončević, minister









