SEPTEMBER

  • začetek pouka
  • sprejem prvošolcev
  • objava sklepa o izboru predmetov in določitvi tretjega predmeta, iz katerih se bo na posamezni osnovni šoli preverjalo znanje učencev 9. razreda z NPZ
  • dve pedagoški konferenci
  • zdravniški pregled, 8. a, b, c
  • plavalni tečaj (bazeni Ruše), 4. a, b, c
  • roditeljski sestanek Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r. (prek MS Teams)
  • roditeljski sestanek Miklavž, 6.–9. r. (prek MS Teams)
  • Svet staršev
  • TD in KD, obisk Ljubljane (Hiša eksperimentov, NUK, Šolski muzej), 8. a, b, c
  • teden dejavnosti ob pouku, 1.–9. r.
  • Svet zavoda
  • Evropski teden mobilnosti (22. 9. 2021 kolesarjenje)
  • ŠD: kolesarjenje, 7. a, b, c
  • ŠD: kolesarjenje, 8. a, b, c
  • ŠD: kolesarjenje, 9. a, b, c
  • Evropski športni dan, 8. in 9. r.
  • Evropski športni dan, 6. in 7. r.
  • šolsko tekmovanje iz Logike
  • KD: Mednarodni projekt Pozdrav ptic miru, 1. VIO
  • KD: Prometna zagata in varne poti v okolici šole, 1. VIO

OKTOBER

  • 4.–8. 10. 2021, Teden otroka
  • 4.–8. 10. 2021, ŠVN – CŠOD Kranjska Gora in CŠOD Bohinj, 5. r.
  • Celeia – Cilli – Celje, 8. in 9. r. nadarjeni
  • pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r. (prek MS Teams)
  • pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r. (prek MS Teams)
  • pedagoška konferenca
  • TD: Hiška iz kartona, 4. r.
  • sprejem učencev 1. razreda v Šolsko skupnost po razredih
  • ND: Življenjska okolja, 3. r.
  • ND: Pozdrav jeseni, 1. r.
  • ND: Jesen, 2. r.
  • Mali simpozij, 2. c-razred
  • zaključek dejavnosti projekta Tedni vseživljenjskega učenja 2021
  • izobraževanje, dr. Jernej Šoštar: “Kako ohraniti avtonomnost, strokovnost in samozavest učitelja v odnosu do staršev?”
  • ID: Pozdravljene lutke, 1. r.
  • ID: Pozdravljene lutke, 2. b, c, d
  • ID: Pozdravljene lutke, 2. a, 3. r.
  • regijsko tekmovanje iz znanja logike
  • KD: SNG Maribor, 7. r.
  • šolsko tekmovanje iz biologije – Proteus
  • KD: SNG Maribor, 8. r.
  • 22.10. 2021, Komemoracija, ob 11.00 v Dobrovcah, ob 12.15 v Miklavžu
  • 25.–28. 10. 2021, športni program “Hura, prosti čas”, od 8.00–12.00

NOVEMBER

  • 1.–5. 11. 2021, Erasmus+ srečanje v Romuniji, projekt BTL –  udeležba na daljavo
  • zdravniški pregled, 6. a, b, c
  • državno tekmovanje iz znanja logike
  • šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje, 1.–9. r.
  • šolsko tekmovanje iz angleščine, 8. in 9. r.
  • pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r. (prek MS Teams)
  • pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r. (prek MS Teams)
  • informativni sestanek za strokovne delavce (prek MS Teams)
  • informativni sestanek za strokovne delavce
  • 1. starševski večer, ob 17.00, dr. Nina Ana Jäger
  • 12. 11. 2021, izredna seja Sveta staršev
  • šolsko tekmovanje s področja geografije
  • šolsko tekmovanje v znanju nemškega jezika, 8. in 9. r.
  • Tradicionalni slovenski zajtrk
  • ND: Zdravo življenje, 1.–3. r.
  • 22.–26. 11. 2021, projekt Uporabi roko, ne pesti
  • pedagoška konferenca
  • Center eksperimentov Maribor, MD8 in nadarjeni 8. r.
  • TD: Izdelava izdelkov za praznično vzdušje, 1.–9. r.

DECEMBER

  • državno tekmovanje iz biologije – Proteus
  • informativni sestanek za strokovne delavce
  • virtualna Čarobna vas in pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r. (prek MS Teams)
  • virtualna Čarobna vas in pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r. (prek MS Teams)
  • informativni sestanek za strokovne delavce
  • šolsko tekmovanje iz zgodovine
  • Svet zavoda
  • šolsko tekmovanje iz astronomije
  • območno šolsko tekmovanje iz slovenščine
  • LGM predstava Strahovito, 2. a, b, c, d, 3. a, b, c
  • LGM predstava Drobtine iz mišje doline, 1. a, b, c, d
  • projekt Erasmus+, od 10. do 17. 12. 2021
  • proslava pred dnevom samostojnosti in enotnosti

JANUAR

  • pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r. (prek MS Teams)
  • pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r. (prek MS Teams)
  • pedagoška konferenca
  • informativni sestanek za strokovne delavce
  • 1. redovalna konferenca
  • državno tekmovanje iz astronomije
  • šolsko tekmovanje iz kemije
  • KD: Pišem z roko, 1.–9. r.
  • 24. 1. 2022, šola v naravi CŠOD – Bohinj/TD – Trajnostna prehranska veriga, 8. r.
  • 25. 1. 2022, šola v naravi CŠOD – Bohinj/ND: Merjenje, 8. r.
  • 26. 1. 2022, šola v naravi CŠOD – Bohinj/TD: Nočni pohod, 8. r.
  • 27. 1. 2022, šola v naravi CŠOD – Bohinj/TD: Eko dan, 8. r.
  • 28. 1. 2022, šola v naravi CŠOD – Bohinj/ŠD: Zimske radosti, 8. r.
  • 27. 1. 2022, šola v naravi hotel Tisa/TD: Poletimo v nebo, 7. r.
  • 28. 1. 2022, šola v naravi hotel Tisa/ND: Ribe in akvaristika, 7. r.
  • 29. 1. 2022, šola v naravi hotel Tisa/TD: Ekodan, 7. r.
  • 30. 1. 2022, šola v naravi hotel Tisa/ŠD: Nočni pohod, 7. r.
  • 31. 1. 2022, šola v naravi hotel Tisa/ŠD: Zimske radosti, 7. r.
  • zaključek 1. ocenjevalnega obdobja (31. 1. 2022)

FEBRUAR

  • roditeljski sestanek ob zaključku 1. ocenjevalnega obdobja Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r. (prek MS Teams)
  • roditeljski sestanek ob zaključku 1. ocenjevalnega obdobja Miklavž, 6.–8. r. (prek MS Teams)
  • vpis prvošolcev 2022/23
  • šolsko tekmovanje iz fizike
  • šolsko tekmovanje Zeleno pero
  • pedagoška konferenca
  • proslava pred slovenskim kulturnim praznikom
  • roditeljski sestanek, 9. r.
  • informativni dan za vpis v srednje šole
  • ND: eksperimentalni dan, 9. a, b, c
  • KD: Bratovščina sinjega galeba, 6. a, b., c
  • ŠD: Zimske radosti, 6. a, b, c
  • ŠD: Zimske aktivnosti, 9. a, b, c
  • Svet staršev
  • Svet zavoda

MAREC

  • pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r.
  • pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
  • 9. 3.–14. 3. delovno srečanje strokovnih delavcev v okviru E+ – Španija
  • šolsko tekmovanje iz znanja Vesele šole, 4.–9. r.
  • TD: Pomladne ustvarjalnice, 1. razredi
  • športni dan prvih razredov
  • državno tekmovanje iz angleščine, 8. in 9. r.
  • 2. starševski večer
  • KD: SNG Maribor, Mica pri babici, 4. in 5. r.
  • TD: Pomladne ustvarjalnice, 3. a, b, c
  • pedagoška konferenca
  • šolsko tekmovanje iz znanja matematike – Evropski matematični kenguru
  • državno tekmovanje iz astronomije
  • ND: Mikrobiologija in biotehnologija, 9. a, b, c
  • ND: Vodni detektiv, 4. a, b, c
  • državno tekmovanje iz nemškega jezika za 8. r., prek spleta
  • ID: Radi beremo (Ostržek LGM), 1. VIO
  • regijsko tekmovanje iz znanja kemije
  • ŠD: Ledna dvorana – drsanje, 5. a, b, c, d
  • TD: Ekodan, 6. r.
  • TD: Energija, 9. r.
  • Cankarjevo tekmovanje Mehurčki, 1., 2. in 3. r.
  • 32. otroški parlament
  • TD: Eksperimentalni dan, 7. r.
  • KD: SNG Maribor, Nanine pesmi, 1. VIO
  • medrazredno tekmovanje v košarki za dečke 6. r.
  • medrazredno tekmovanje v košarki za dečke 7. r.
  • predavanje za starše, Moj otrok bo šolar

APRIL

  • Noč branja – gostovanje na OŠ Dušana Flisa Hoče
  • pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1.–5. r.
  • pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
  • državno tekmovanje Zeleno pero
  • državno tekmovanje s področja GEO
  • predstavitev turistične naloge TPLG v Mercator center
  • regijsko tekmovanje iz znanja MAT
  • drugi del državnega tekmovanja Ekokviz na OŠ Leskovec
  • Švica – dvodnevna ekskurzija učencev NIP in IP nemščina
  • 32. nacionalni otroški parlament (v Ljubljani)
  • ogled razstave Posadimo umetnost (v Šentjurju), nadarjeni učenci
  • izobraževanje: dr. Lucija Čevnik, Prekinjena komunikacija in konfliktni odnosi v razredu
  • KD: Rastem s knjigo, 7. a, b
  • sodelovanje pri snemanju oddaje Zvedavčki, ki jo pripravlja Radio Maribor
  • ogled rovov – Tezno, nadarjeni učenci 8. in 9. r.
  • tekmovanje Kresnička
  • državno tekmovanje iz znanja Vesele šole
  • pedagoška konferenca
  • Svečana akademija ob občinskem prazniku
  • TD: Ekodan, 1.–6. r.
  • TD: Tehnološki park Celje, 9. r.
  • državno tekmovanje iz znanja MAT
  • radijska proslava ob dnevu upora proti okupatorju

MAJ

  • pogovorne ure Miklavž in Dobrovce, 1., 2., 4. in 5. r.
  • pogovorne ure Miklavž, 6.–9. r.
  • NPZ iz slovenščine, 6. in 9. r.
  • NPZ iz matematike, 6. in 9. r.
  • NPZ iz angleščine, 6. in 9. r.
  • ŠD: Športne igre, 6. a, b, c
  • ŠD: Športne igre, 9. a, b, c
  • KD: Rastem s knjigo, 7. c
  • EST – English Student Theatre: Figarova svatba (II. gimnazija), 8. in 9. r. – nadarjeni
  • šolsko tekmovanje Logična pošast, 2.–6. r.
  • ID: gasilci, 1. VIO
  • ID: Z glavo na zabavo, 9. r.
  • roditeljski sestanek, pogovorna ura 3. r.
  • ID: Lutkovni abonma: predstava Drobtine iz mišje doline, 3. c
  • pedagoška konferenca
  • sprejem mladih članov v Rdeči križ, 2. r.
  • ND: Botanični vrt Pivola, 6. r.
  • TD: Izdelava električnega kroga, 4. a, b, c
  • začetek razrednih izpitov
  • Mednarodna raziskava ICCS, 8. a, b
  • Davčno opismenjevanje mladih, 8. in 9. r. – nadarjeni
  • ŠD: Orientacijski pohod – Pohorje, 4. a, b, c
  • zaključna ekskurzija, 3. r.
  • državno tekmovanje Logična pošast, 2.–6. r.
  • sejem Altermed Celje
  • sestanek staršev bodočih prvošolcev
  • mesto Ljubljana – slovenska prestolnica, nadarjeni 5. in 6. r.
  • prihod partnerjev iz projekta Erasmus
  • enodnevna ekskurzija učencev NIP in IP na Dunaj, 4.–9. r.
  • Novo mesto – mesto situl in Krka, nagradna ekskurzija (7.–9. r.)
  • obisk prvošolcev v vrtcu Vrtiljak
  • udeležba mlajših košarkarjev na občinskem prvenstvu
  • udeležba mlajših košarkarjev na področnem prvenstvu
  • udeležba na atletskem področnem prvenstvu za osnovne šole (Atletska olimpijada na stadionu Poljane)
  • Svet staršev
  • RIC posreduje šolam ovrednotene preizkuse z dosežki učencev pri NPZ v 9. r.
  • seznanitev učencev z dosežki v 9. r.
  • uveljavljanje pravice do vpogleda v učenčeve ovrednotene preizkuse NPZ v 9. r.
  • posredovanje podatkov o poizvedbah v 9. r. na RIC