OTROŠKI PARLAMENT NA OŠ MIKLAVŽ NA DRAVSKEM POLJU

 

V četrtek, 25. marca 2021, je potekal 31. otroški parlament s pomočjo videokonferenčne platforme ZOOM. Tema letošnjega otroškega parlamenta je Moja poklicna prihodnost.

Našo šolo sta predstavljali delegatki Ana Smiljan iz 9.a in Zala Silič iz 8.b. Najprej sta sodelovali v plenarnem delu zasedanja, nato pa so učence razporedili v delo po skupinah. Naši učenki sta aktivno sodelovali v skupini, katere tema je bila vpliv Covida-19 na izbiro poklica in v skupini, ki je razpravljala o poklicih v Sloveniji, Evropi in svetu. Zanimive zaključke in dobre ideje petih delovnih skupin so učenci ob koncu zasedanja predstavili vsem udeležencem in izvolili delegate za nacionalni otroški parlament, ki bo potekal 21. aprila 2021.

Zapisala: Andreja Rinc Urošević, mentorica