Tekmovanje v gradnji mostov iz špagetov

»Ali je kaj trden most?« smo se z ekipo naše šole spraševali na 8. mednarodnem tekmovanju v izgradnji mostov iz špagetov na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, na katerem je sodelovalo 13 fakultet, 5 srednjih šol in 10 osnovnih šol.

Tekmovanje za osnovnošolce »mini AJKTM« je potekalo v petek, 5. 5. 2017, na Srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor. Tekmovalci so zasnovali in zgradili most iz špagetov po pravilih, ki so bila podana pred začetkom tekmovanja:

  • razpon mostu 40 cm,
  • širina mostu 10 cm,
  • največja skupna masa mostu 1000 g.

Kot gradbeni material se uporabljajo le špageti in vroče lepilo.

Učenci iz ekipe naše šole, ki so jo sestavljali Maša Jeza (8.b), Saša Kodba (8.c) in Tomaž Ulaga (9.a), so se dela lotili zelo predano in suvereno. Odlično medsebojno sodelovanje, iznajdljivost, spretnost in nasploh navdušenje nad delom so pripomogli k odličnemu rezultatu.

Njihov most, ki je tehtal 860 g, je zdržal obremenitev 66,33 kg, kar je bil 2. najboljši rezultat tekmovanja osnovnošolcev.

Čestitke za odličen rezultat!

mentorica Helena Jus Silič